Jdi na obsah Jdi na menu
 


Standard plemene

2. 3. 2017

                                    
                                                    

Hlava:


Tvar/Velikost: hlava je široce modifikovaný klín působící zaobleným  dojmem. Čelo mírně zaoblené. Hlava  středně velká v dobrých proporcích k tělu, její vzhled je zaoblen obklopující srstí. Zakulacená tlamička, poněkud kratší než delší, zdůrazňující šíři hlavy. Místo, z něhož vyrůstají vousky je výrazné, což má za následek charakteristický „sladký vzhled“ RagaMuffinů. Tváře plné.

 

 Profil: Brada zaoblená ; sklon nosu utváří dojem hladké jamky, ne stopu a jemně přechází do mírně klenutého čela a vršku hlavy.

 

Krk: Krk  krátký, mohutný a silný, zvláště u starších kocourů. Je povolen „lalok“ u zralých dospělých kocourů.

 

Uši: Uši by měly být umístěné co nejvíce ke  stranám hlavy, ale na jejím vrcholu. Středně velké, jemně skloněné vpřed, zaoblené s umírněným osrstěním, v harmonických proporcích k hlavě, chomáčky srsti vyrůstající z ucha povoleny.

 

Oči: Velké, tvaru vlašského ořechu, výrazné, mírně široce posazené , mírný orientální typ je povolen. Čím intenzivnější barva oka, tím lépe. Světlejší barva oka u ředěných barev je povolena.

 

Barva očí :

Colourpointi (kočky se siamským zbarvením včetně kombinace s bílou) : modré oči  

Mink : zelená, zelenomodrá, modrozelená, vodová, modrá, každé oko jinak zbarvené

Sepia: zlaté, zelené, zlatozelené až zelenozlaté, každé oko jinak zbarvené

Plnobarevní (bez recesivních genů albinotické série – cs, cb) (včetně stříbřitých) : všechny barvy včetně různookostiPoznámka : Tvar vlašského ořechu je nejlépe patrný na úrovni očí. Při posuzování shora, když se kočka dívá vzhůru, oči působí kulatým dojmem.Tělo a ocas:


Tělo: Obdélníkové, široký hrudník a ramena, středně silně osvalené v zadní části a v zadní části stejně široké jako v ramenou. Žádoucí je tukový polštářek ve spodní části podbřišku. Tyto kočky jsou dobře osvalené. Hřbet nebo žebra by neměla být viditelná ani pohmatná. Plné dospělosti je dosaženo ve čtyřech letech a v tomto věku lze někdy RagaMuffiny popsat jako Rubensovský typ.

 

Ocas: Dlouhý, v harmonických proporcích k tělu. Je plně osrstěný, vzhledově podobný chocholu nebo štětce na lahve, středně silný u nasazení lehce se zužující.

 

Nohy a tlapky:  Nohy by měly být se silnými kostmi, středně až středně dlouhé, přičemž zadní nohy jsou mírně delší než přední, ale harmonické vzhledem k tělesným proporcím. Tlapky by měly být velké a kulaté, schopné unést hmotnost kočky bez rozšíření v postoji a s chomáčky srsti na spodní části tlapek a mezi prsty.

 

Srst:
Srst je středně dlouhá. Struktura  jemná, hustá a hedvábná. Může být proměnlivá v závislosti na barvě. Srst je poněkud delší kolem krku a kolem hlavy, což vytváří tzv.„límec“. Délka srsti se prodlužuje směrem od zadní části hlavy přes lopatky a hřbet se středně dlouhou srstí na bocích a břiše. Srst na předních nohou je hustá krátká až středně dlouhá. Srst na zadních  je středně dlouhá a hustá a působí vzhledem nabíraných chomáčků (volánků) na zadní části -tzv. "kalhotky".

 

Barva:
Každá barva a vzor je povolena v kombinaci s bílou nebo bez ní. Je povoleno jakékoliv množství bílé, např. bílé skvrna na tlapkách, hřbetě, hrudníku nebo břiše, plamínek na nose, medailónek, bílá špička na ocase. Stupeň symetrie ať již ve vzoru skvrnitosti je nevýznamný. Barva nosní houby a polštářků tlapek je akceptována ve všech barvách a v jakékoliv barevné kombinaci, která nemusí nezbytně záviset ba barvě srsti. Kočky s bílou na nohách mohou mít bílé polštářky tlapek nebo mohou být dvou či vícebarevné. Tmavnutí těla u starších jedinců; a světlejší nebo ne zcela vybarvená srst u koťat a mladých jedinců je povolena.

Poddajnost: RagaMuffini jsou známy jako bezstarostné kočky, snadno ovladatelné dokonce i cizími lidmi. I když někteří RagaMuffini mohou být poněkud rozrušeni okolím a vrčením, nikdy by se neměli pokusit kousnout nebo škrábnout posuzovatele nebo toho, kdo kočku předvádí.


Tolerance

Hlava: Jemnější tvar u samic, ještě nevyvinutá barva oka u mladých koček, zvláště minků.

 
Tělo: Málo vyvinutý tukový polštářek u mladých koček, nižší hmotnost u mladých koček, jemnější stavba kostry u samic.

 

Srst: Chybějící nebo krátký „límec“ u koček a koťat, krátká srst na nohách u koček se středně dlouhou srstí; sezónní změny v délce srsti a barvě, tmavnutí těla u starších koček.


Preferováno: Něžná povaha a hluboká, jasná barva oka.